České současné umění konečně přístupnější. To je mise projektu 100ks.cz

Touha zakladatele po dostupném umění, investice v řádu milionů od fondu Miton a výběr předního českého kurátora. To je 100ks.
"Proč se obklopovat bezejmennými nástěnnými dekoracemi, když si můžete na zeď pověsit díla současných žijících umělců, kteří prožívají podobné věci ve stejné době a společnosti, jako vy?"
- Jakub Svoboda, zakladatel projektu
zobrazit všechna díla

Udělejte místo skutečnému umění

100ks nabízí kurátorovaný výběr uměleckých tisků v limitovaných edicích po sto kusech. Všechny tisky jsou podepsané a číslované a vytištěné na 100% bavlněný papír v té nejlepší galerijní kvalitě tak, jak je to dnes jenom technicky možné.

"Přinést na trh umění od současných českých umělců a umělkyň v dostupné formě a vytvořit tak alternativu ke generickým obrazům a plakátům například z IKEA. To je cílem projektu 100ks.cz jehož rozjezd podpořila skupina Miton investicí v řádu jednotek milionů korun."
- Forbes.cz

Exkluzivní i dostupné

Pokud nemáte statisíce na originály děl, jsou limitované umělecké tisky perfektní rovnováhou mezi exkluzivitou a dostupností. Již od pár tisíc můžete podpořit české umělce a mít doma na zdi podepsaný obraz, kterého nikdy nebude existovat více než 100 kusů.

"Během pár let můžeme čekat záplavu umění generovaného umělou inteligencí a bude tak ještě složitější odlišit originální tvorbu. O to důležitější se jeví podpora umění, za nímž je lidská ruka a příběh. Chceme tak podpořit české umělce a nám ostatním dopřát výběr obrazů s garancí originality, kvality a v dostupném formátu,“ říká Michal Jirák, partner skupiny Miton, která do 100ks v roce 2022 provedla investici v řádu jednotek milionů korun. Pro Miton, který má v portfoliu například Glami, Rohlik či třeba Bonami, je to první investiční krok do oblasti umění.

Když chcete skutečné umění, ale nevíte jak začít

"Kurátorský výběr umělců a jejich konkrétních děl pro projekt 100ks zohledňuje pestrost a názorovou rozmanitost současné mladé a nejmladší české malířské scény,” říká přední český kurátor Petr Vaňous.

Projekt 100ks vznikl protože věříme, že je stěžejní aby o českých umělcích lidé věděli a ti se mohli díky jejich podpoře věnovat umělecké tvorbě naplno. Děláme maximum pro to, aby se veřejnost seznámila se zásadními autory posledních 30 let i nejslibnějšími mladými talenty. Ať už se rozhodnete pro nákup originálu nebo uměleckého tisku, máte jistotu že vaše koupě přímo podpoří současné české umělce.

O projektu 100ks jste se mohli dočíst ve Forbes, CZECHCRUNCH, COSMOPOLITAN, Deníku N nebo třeba na oficiálních stránkách investičního fondu Miton.

Které dílo osloví vás?

Dostupná jsou v tubusu či rovnou zarámovaná v rámu s UV ochranou.
Pokud nebudete spokojeni, můžete objednávku do 14 dnů vrátit.
Nenechte si své oblíbené kusy uniknout.
Doprava na všechna díla je zdarma.
Dílo inspirované myšlenkami sufismu. Putování duše po smrti, její obohacení a návrat zpět na zem.
3 640 Kč
Vzpomínky z dětství spojené s krajinou. Děti běží za kombajny a ztrácí se rodičům v obilí, které má stejnou barvu jako jejich vlasy.
3 990 Kč
Dívka, která se zhlíží ve vlastním stínu. Obraz je o světle, stínu, plynutí času a kamufláži.
2 820 Kč
Motiv jarního kvetení skutečné broskvoně na zahradě malíře a jeho vlastní pojetí pomíjivosti a marnosti.
4 050 Kč
Inspirace herní kombinatorikou tetrisu, změnou a posunem. Dílo zároveň odkazuje na modernu počátku 20. století.
6 200 Kč
Drama šumavských lesů na přelomu zimy a jara, do kterého nahlížíte z bezpečí svého domova skrze rám tvořený z kmenů stromů.
3 270 Kč
Vzpomínka na Kanadu a „first nations“. Snový ornament, který připomíná výšivku, kterou si původní obyvatelé zdobili své obleky. ⁣
3 170 Kč
Divoká i uklidňující geometrická abstrakce se zakódovaným textem, který pobízí k tomu, abychom se naučili formulovat si svá přání.
3 900 Kč

Recenze našich zákazníků

Jsem přesně ten případ - něco jsem hledal a nevěděl nic, kromě toho, že nechci další věc z IKEA… Takže stěny zejí prázdnotou. Obě zakoupená díla vypadají skvěle, všechno při objednávce šlapalo, jak mělo. Fak vám moc přeji úspěch, vymysleli jste skvělou věc

Tomáš H.

Celá zásilka od zabalení, které bylo dokonalé a zvyšovalo napětí, co vlastně vybalím, se mi moc líbila. Určitá nejistota při objednání totiž byla, ale ten obraz mě okouzlil na první dobrou, tak jsem to riskla a jsem za to ráda. Jo a zarámování je taky perfektní.

Jana S.

Grafika je parádní, mám z ní radost. Když jsem ji nechával rámovat, říkala slečna, které patří krám: „Závidím, závidím.“ Díky a čekám na další akci.

Tom K.

YOUR CART (0)

No Products in the Cart