Napsali o nás

Novinky ze 100ks, spuštění nových kolekcí, expanze do zahraničí, investice, gift guides, rozhovory s námi i umlěci - podívejte se, co o nás píšou média od Forbesu přes CzechCrunch, Cosmopolitan, CzechDesign až po Marianne.

Český rozhlas: Sbírat umění může každý
Kolik z nás má doma originální umělecké dílo a kolik jmen vizuálních umělců si Češi vybaví? Proč si do domácností věšíme i umění z hobbymarketů a prodejen s nábytkem? I na to se ptal průzkum o umění Projektu 100ks. O sběratelství, českém uměleckém trhu, spolupráci s umělci jako Petr Nikl, Krištof Kintera či Ester Knapová bude s Davidem Pomahačem mluvit Jakub Svoboda. Svou tvorbu i proč je dobré mít kvalitní rám obrazu zodpoví Petr Hajdyla.

POSLECHNOUT ROZHOVOR

Forbes: Sto kusů za zloté. Po úspěchu v Česku míří projekt s uměním do Polska
Až bude někdo chtít namalovat příběh startupu 100ks, měl by použít jásavě světlé barvy. A zdá se, že by při kresbě zdařilého projektu, který nabízí výběr uměleckých autorských tisků v edicích po sto kusech, neměl na paletě zapomenout rozmíchat ani červenou a bílou. Startup totiž chystá expanzi do Polska.

PŘEČÍST ČLÁNEK

Czechcrunch: Tipy na dárky: Současné umění doma i v galerii či šperk, který se neokouká
Pokud víte, že někdo z vašich blízkých projevuje zájem o umění, ale nemáte prostředky na to, abyste mu nebo jí pořídili originál v řádech desítek nebo dokonce stovek tisíc, podívejte se na edice tisků, které dává dohromady startup Jakuba Svobody 100ks.
PŘEČÍST ČLÁNEK 

CzechDesign: Nechte blízkým opravit porcelán, kupte limitovaný plakát a nezapomeňte na ponožky. Přinášíme speciální výběr pod stromeček pro milovníky designu

Rádi byste dali svým blízkým možnost obklopit se současným uměním, jenže je pro vás současný český umělecký trh nepřehledný a finančně nedostupný? Využijte projekt 100ks.cz, který všechny výše zmíněné problémy řeší.
ČÍST VÍCE

CzechDesign: 100ks OFFLINE
100ks výjimečně offline! Dvoutýdenní výstava představí 50 nejzajímavějších žijících českých a slovenských umělců.
PŘEČÍST


CzechCrunch: Od tisků k prodeji originálů. Náš projekt se stal vstupenkou do světa umění, říká šéf startupu 100ks
Výběr umělkyň a umělců v portfoliu 100ks vychází z doporučení zapojených kurátorů a kurátorek. Každý, kdo zabrousí do aktuálního výběru tisků, má tak jistotu, že si může vybírat už jen ryze podle vlastního vkusu, a nemusí přemýšlet na tím, jestli má to které dílo skutečnou uměleckou hodnotu.
CELÝ ČLÁNEK

Material Times: PETR NIKL, JIŘÍ FRANTA A DAVID BÖHM SE STALI SOUČÁSTÍ 100KS
Do portfolia uměleckého projektu 100ks přibyl malíř Petr Nikl, který se na umělecké scéně pohybuje už od 80. let a fascinuje svou neobvyklou dávkou citlivosti, intimity a imaginace. Tvůrčí duo Jiří Franta a David Böhm spolu jako umělecká dvojice pracují od roku 2006 a ve dvou vybraných tiscích můžete zkoumat jejich ironicko-melancholický pohled.
ČÍST VÍCE 

Teraz.sk: Chcete sa obklopiť slovenským umením, ale neviete, ako na to?
Vyberte si z ponuky projektu 100ks, kde nájdete limitované, podpísané a očíslované umelecké výtlačky od tých najzaujímavejších autorov. Umelecké výtlačky u nás vznikajú v množstve iba 100 kusov a za ich výber zodpovedajú poprední odborníci na súčasnú výtvarnú scénu.
CELÝ ČLÁNEK

iGlanc.cz: Jak si zařídit domov: Nechtějte obrazy, co má každý, vsaďte na díla
skutečných umělců. Ceny jsou podobné
Proč se obklopovat generickými nástěnnými dekoracemi z řetězců, když si můžeme pověsit na zeď autentická díla skutečných umělců v dostupné podobě podepsaných fine-art tisků? Ukážeme vám, co nabízí současná česká grafická scéna, i že sběratelem umění se může stát každý.
ČÍST VÍCE

Kulturio: „Naše zákazníky spojuje především vztah k umění…“ říká zakladatel 100ks.cz Jakub Svoboda
Jakub Svoboda je kreativní ředitel a zakladatel reklamní a video produkční agentury Publishers, nebo v minulosti třeba serveru Tyinternety.cz. Médiím a reklamě se věnuje už 20 let. Myšlenka na projekt 100ks.cz vznikla během prvního covidového lockdownu z vlastní potřeby začít se obklopovat něčím pozitivním, inspirujícím, krásným, skutečným a zároveň dostupným.
CELÝ ROZHOVOR 

CzechCrunch: Venture kapitálové dealy českých startupů na jednom místě. Spustili jsme databázi investic
Do startupu 100ks zakladatele Jakuba Svobody, který umožňuje koupi současného umění, již podruhé investoval Miton.
ZJISTIT VÍCE

Kultura21: V první slovenské kolekci projektu 100ks se potkávají výrazní představitelé současné umělecké scény
Nejnovější kolekce uměleckých tisků v nabídce 100ks překročila hranice a zaměřila se na uměleckou scénu na Slovensku. Nese název Lineární obsese a sestavila ji významná slovenská kurátorka Silvia L. Čúzyová
PŘEČÍST

DailyCoffee: Jakub Svoboda: „Žít obklopený uměním člověka obohacuje, inspiruje nebo třeba i uklidňuje.“
Projekt 100ks.cz je u nás vcelku unikátem. Jde o platformu, která nabízí online kurátorsky vybrané tisky a originální díla od současných českých umělců. Koho tedy už nebaví plakáty ze švédského nábytkového řetězce nebo hobby marketů, má šanci si na zeď pověsit skutečné umění. A to i za částky, které jsou dostupné téměř všem.
CELÝ ROZHOVOR

Newstream: FreshStart: Učí Čechy, že kus umění nemusí stát stovky tisíc. A plakát z Ikea to rozhodně není
Díky společnosti 100ks, za níž stojí Jakub Svoboda, si na zeď může pověsit umělecké dílo prakticky kdokoliv. A žít jako v galerii. K podnikání Jakuba dovedla snaha zútulnit svůj byt. „Uvědomil jsem si, že jsem už opravdu hodně dospělý na to, abych měl doma prázdné stěny," říká v dalším dílu seriálu FreshStart.
CELÝ PODCAST

maomai: Současní umělci, kteří stojí za pozornost
Projekt 100ks si klade za cíl učinit umění – konkrétně obrazy – dostupnější a umožnit lidem obklopit se dílem současných žijících malířů. Toho dosahuje nabídkou uměleckých tisků, z nichž každý je limitovaný počtem 100. Tisky jsou očíslované, podepsané autorem a zhotovené na 100% bavlněný papír v muzejní kvalitě.
PŘEČÍST ČLÁNEK

CzechCrunch: Našli způsob, jak dostat české umělce do domácností. Mladý projekt hlásí nové miliony, znovu od Mitonu
Půl roku mu stačilo na to, aby v Česku prodal 1 700 obrazů, respektive výtisků děl, které vznikají jen v limitovaném počtu sta kusů. Díky množství jsou finančně dostupnější, ale zároveň poskytují kupcům záruku, že je bude mít doma každý z nich.
CELÝ ČLÁNEK

Marianne.cz: Češi se chtějí obklopovat uměním a nový projekt má za cíl dopřát ho i těm, co mají hlouběji do kapsy
Pověsit si na stěnu originál od českého umělce se může pro mnohé zdát jako luxus, který si zkrátka nemohou dovolit. Poradíme, jak se dá v současném umění snadno zorientovat a jak najít kousky, které jsou snadno dostupné.
PŘEČÍST

StartupInsider: Prodali už 1000 uměleckých tisků, nově se orientují i na originální díla. Reagujeme na poptávku zákazníků, vysvětluje zakladatel 100ks.cz
Projekt 100ks, který nabízí online kurátorovaný výběr uměleckých tisků od současných českých umělců, má za sebou první tisícovku prodaných děl a spouští novou sekci zaměřenou pouze na originály. Podle zakladatele Jakuba Svobody se jedná o další logický krok v usnadňování cesty k umění, který odráží poptávku zákazníků.
ČÍST VÍCE

Hipsterka.cz: Nová kolekce uměleckého projektu 100ks vás okouzlí mýty, legendami i ženskostí
Nejnovější série projektu 100ks je věnovaná ženám, mystice a mytologii. Představují se v ní díla čtyř současných výtvarnic pracujících s nadpřirozenými motivy, pomocí kterých ztvárňují svou ženskou zkušenost. Série s názvem Čarodějky, vědmy, rusalky a divoženky vznikla pod kurátorským dohledem Kariny Kottové.
CELÝ ČLÁNEK

euro.cz: PRYČ S PLAKÁTY Z HOBBYMARKETŮ. PROJEKT 100KS NABÍZÍ SOUČASNÉ ČESKÉ UMĚNÍ ZA DOSTUPNOU CENU, KROMĚ LIMITOVANÝCH VÝTISKŮ SI NOVĚ KOUPÍTE I ORIGINÁLY
Současný český umělecký trh je pro nesběratele a ,umělecké začátečníky‘ nepřehledný a poměrně uzavřený. Tuto situaci chce změnit projekt 100ks, který ve spolupráci s umělci a kurátory nabízí cenově atraktivní umělecké tisky, a to vždy v počtu sto kusů.
PŘEČÍST

DESIGNMAG: Český projekt 100ks přináší do interiéru cenově dostupné umělecké tisky
Umění je v interiérech často opomíjeným, ale velmi hodnotným prvkem. Důvodem je většinou cena originálních děl. Český projekt 100ks chce toto změnit a nabízí všem možnost pořízení si jednoho ze sta uměleckých tisků od českých umělců, a to za dostupné ceny. Výběr nabízených děl je kurátorovaný, všechna jsou podepsaná a samozřejmě limitovaná počtem sta kusů.
ČÍST VÍCE

DeníkN: Newsletter live! Vy neznáte žádné české výtvarné umělce?
Průzkum o vztahu Čechů k výtvarnému umění, který si nechal zpracovat projekt 100ks.cz, ukázal, že 84 % lidí nedokáže jmenovat ani jednoho žijícího českého výtvarného umělce.
ČÍST VÍCE

Refresher.cz: Až 84 % Čechů nezvládne jmenovat ani jediného žijícího výtvarného umělce
Nějaký druh originálního obrazu má však doma hned čtvrtina, mezi níž převažují lidé s vysokoškolským vzděláním. Podle projektu to jen potvrzuje, že výtvarné umění, na rozdíl od jiných kulturních segmentů, není vnímáno nebo nezajímá většinu obyvatel, uvedli zástupci 100ks.cz v tiskové zprávě.
CELÝ ČLÁNEK

Cosmopolitan: Jakub Svoboda: Život s uměním na stěnách je násobně hezčí než život s prázdnými zdmi
Projekt 100ks.cz bude Amorovou střelou do srdce každého, kdo má slabost pro české umění, ale nedosáhne na něj. Nabízí ho totiž v podobě podepsaných tisků za daleko přívětivější cenu. „Chceme, aby naše tisky byly jenom v té nejlepší kvalitě a vypadaly tak dobře, jak je to jenom dnes technicky možné.“
CELÝ ROZHOVOR

ProtiŠedi: Co visí lidem na stěnách? Nejčastěji fotografie rodiny a přátel, čtvrtina se obklopuje obrazy
Průzkum o vztahu Čechů k výtvarnému umění, který si nechal zpracovat projekt 100ks.cz, ukázal, že nějaký druh originálního výtvarného umění se nachází ve 26 % domácností. Nejčastěji se tam dostalo jako dar. Vysoká cena odrazuje od koupě umění 45 % lidí, přitom možností, jak si pořídit současné české umění dostupně, je již na trhu víc.
CELÝ PRŮZKUM

Borovan.cz: Milionová investice Mitonu rozjíždí online byznys s uměleckými tisky
Internetový podnikatel Jakub Svoboda (foto), který v minulosti stál za projekty Tyinternety.cz nebo Publishers.cz, rozjíždí nový byznys. Portál 100ks.cz bude nabízet širší veřejnosti limitované edice uměleckých tisků, to znamená vysoce kvalitní kopie, podepsané přímo od umělců.
CELÁ ZPRÁVA

Kulturio.cz: Umělecké tisky ze 100ks.cz dodají vašemu domovu osobitost
Pověste si na stěnu limitovaný tisk od českých umělců a dodejte svému domovu špetku originality. Díla z nabídky 100ks.cz vybraná odborným kurátorem představují to nejzajímavější ze současného českého výtvarného umění, navíc za dostupnou cenu.
CELÝ ČLÁNEK

Forbes: A které si pořídíte vy? Projekt 100ks nabízí díla českých umělců za dostupné ceny
Můžete doma hledět do potemnělých ulic nebo třeba do džungle. Případně na figuru lidského těla v rozličných situacích a polohách. Či jednoduše s využitím fantazie na kompozici barev. To vše nabízí nově spuštěný projekt 100ks, jehož rozjezd podpořila skupina Miton investicí v řádu jednotek milionů korun.
CELÝ ČLÁNEK