O nás

100ks jsme zakládali s dvěma hlavními cíli. 

Chtěli jsme lidem nabídnout alternativu proti nástěnným dekoracím z hobby marketů a obchodních domů s nábytkem. Možnost pořídit si na svou stěnu něco skutečného, za čím stojí skuteční uznávaní umělci, a ne bezejmenný designer z druhého konce světa.

Druhým cílem bylo vytvořit co nejjednodušší vstupenku do uzavřeného a nepřehledného světa současného umění. Pomoci se v tom světě zorientovat, možnost poznat práci předních současných českých a slovenských umělců a vyzkoušet si, jaké to je s jejich uměním žít.

Od našeho spuštění v roce 2022 už má naše tisky několik tisíc nadšených a pyšných majitelů a zájem stále roste. Zákazníci se k nám vrací a doplňují svou sbírku u kusy z nových edic.

Snažíme se o maximální férovost a respekt k umělcům, se kterými spolupracujeme. A to jak finančně, tak tím, že dlouhodobě jejich práci a výstavy propagujeme.

Snažíme o maximální pestrost a různorodost naší nabídky a chceme mít na jednom místě to nejlepší ze současného českého a slovenského umění.

S tím nám pomáhají naši skvělí kurátoři: Petr Vaňous, Karina Kottová, Kristýna Jirátová a Silvia L. Čúzyová. Ti patří k nejvyhledávanějším kurátorům současného umění a otevřeli nám dveře k těm nejuznávanějším autorům posledních dekád. Přečtěte si k tomu víc.

Za každým samotným fyzickým tiskem stojí desítky hodin úsilí a práce našeho táborského týmu, který patří mezi absolutní špičky v digitalizaci malby a následného archivního tisku v muzejní kvalitě. Díky nim můžeme nabídnout naše tisky v té nejvyšší kvalitě, která je dnes technicky možná. Přečtěte si k tomu víc.

Celý nápad na 100ks se zrodil v hlavě Jakuba Svobody. Ten projekt založil a řídí ho z Olomouce. Tento text napsala jeho žena Radka, která se stará o marketingový obsah a sítě. 

100ks je rodinný projekt, do kterého vložila důvěru a investicí podpořila investiční skupina Miton, která stojí za firmami jako je Rohlik, Knihobot, Bonami, Twisto nebo Glami. Přečtěte si, co se o nás píše v médiích.